Hakkımızda

ÜRÜN PORTFÖYÜMÜZ

Çelik Hedef Sistemleri olarak ülkemizin ilk ve tek yüzde yüz yerli sermayeli Türk firması olmaktan gurur duymaktayız, Çelik hedefler ateşli silahlar için yıllarca kullanılabilen asla deforme olmayan ürünlerdir.
İlgili yerlerden gelen özel üretim teklifleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermekteyiz.
Ateşli silahlar için tasarladığımız hedeflerimiz; Portatif ve Taşınabilir, Hareketli/Sabit veya Ağırlık Merkezli çalışan Çelik Hedef ve Hedef Sistemleri ile Fiziksel Güvenlik ürünleri de imal edilmektedir.
Hedefler kullanılan mühimmata göre kategoriye ayrılmaktadır.
Çelik Hedefler Sadece Eğlence Amaçlı Değil, Silahlarınızın Birer EKIPMANI’dir, ayrıca Kişisel silah kullanma becerilerinizin gelişmesinde Çelik Hedef’ler çok faydalı olduğu kadar, kullanım alanında da ise Uluslararası bir üne sahiptir.
Ülkemizde Bireysel Silahlanma alanında gelişme gösterilmesi ile Bilinçli silah kullanma becerilerinizin gelişmesi duygusu ile Çelik Hedef çalışmaları yapmaktayız. Şuan için Ülkemizde olmayan, ancak dünyaca üne sahip İDPA ve İPSC turnuvalarında kullanılan tüm Çelik Hedef ve Hedef Sistemlerini üretmekteyiz.
Mevcut Askeri Kurumlar ve Emniyet Birimleri; Silah eğitimlerini, Silah kullanma becerilerini, Atış taktiklerini ve tekniklerini haraketli hedefler üzerinde yapmalarını kesinlikle önemli görüyoruz.
Çelik Hedef ve Hedef Sistemlerine atış yapıldığında, hedefin çıkardığı GONG sesi çok tatmin edici olmakla birlikte, insan silueti bir hedeften çıkan vuruş GONG sesi ‘Hedefi Vurdun’ duygusu ile atıcıya muazzam heyecan hissi vermektedir.
Yine haraketl hedefleri vurmak oldukça zor olduğu için atıcı tekrar tekrar deneme yapmak durumunda kalmakta ve hedef bir anlamda atıcıyı hırs ile eğitmektedir
Hedefin kullanılabilir alanı artmakta ve tekrar tekrar atış yapma hissi vermektedir. Zamanla çıkan ses ile hedef/silah çalışmalarında mekanik nişancılık anlamında, silah kullanıcı ciddi anlamında eğitmekte ve geliştirmektedir.
Bu hedef ile atıcı arasında psikolojik hazırlık oluyor ve bu hazırlık tüm Silahlı Kuvvetlerde kesinlikle olmalı düşüncesi ile çalışıyoruz ve işte bunu sağlayacak olan Çelik Hedefi biz yapıyoruz.

ÇELİK HEDEF VE HEDEF SİSTEMLERİ

Rekabet becerilerinizi, iyi atış alışkanlıklarını teşvik etmek ve doğru atışlar için kas hafızası oluşturmak amacıyla tasarlanmış olan hedefleri sadece Çelik Hedef tarafından siz silah severlere sunulmaktadır.
Örnek:
PT IDPA Uygulaması, IDPA’nın resmi hedef uygulama ve rekabetçi atış için en etkili eğitim araçlarından biridir. -0 kafa kare ve merkez kütle çemberi için reaktif sallanan plakaları olan -1 ve -0 puanlama bölgeleri içeren bir regülasyon gövde şekli içerir, bunlar daha doğru atış yapmayı teşvik eder. Atış yapmak için daha fazla zaman harcayabilir ve aşağı iniş için daha az zaman harcayabilirsiniz PT IDPA Uygulaması iyi atış alışkanlıklarını güçlendirmeye yardımcı olur. Hedefte olan her atışta, hedef tepkisini görmek ve farklı “tinnn” sesi ile anında duyarsınız.

Ses ile Mermi, beyninizin yapabildiğiniz kas hareketleri ile olumlu geribildirim ödülü arasında bağlantı kurmasını sağlar.
10 metre standart 9mm ve 100 metre 3.000 fps namlu hızının altındaki tüfek mermileriyle hareket edebilen Hardox çelik materyalden imal edilmektedir. Ayrıca reaktif parçaların aletsiz montajı ve güvenli bir uyum içinde kullanma imkanı sunan tasarıma sahiptir.

NEDEN ÇELİK HEDEF ???

Çelik Hedefin verdiği sese ve bu sesin atıcıda oluşturduğu büyüye kapılacaksınız. Silah Severler olarak bu hobiye ayrı bir bakış acınız oluşacaktır. Buna söz verebiliriz.
Bu mesafeler de kullanılan hedefte deformasyon veya eğilme olmaz.
Atış sonrası hedeflerimizde oluşan kurşun lekesini Sprey boya İle 30 Sn de ilk günkü sıfır Haline getirip kullanabilirsiniz.
Hiçbir Hedefimiz sabit değildir, kullanılabilir eğim veya salınım mevcuttur. Hareketli hedefler de mermi parçalarını güvenli bir şekilde yere doğru saptırır.
Hedefler Çok dayanıklı HARDOX malzemeden üretilmiştir.
Hedeflerde 10/9 ısıl işlem görmüş vidalar kullanılmıştır, kırılma meydana gelmez.
Hedef tüm parçaları demonte yani kurulumu basit portatif ve bagajda yer kaplamaz.
Kurulumda vida gerektirmez. Birbirine geçme şeklinde tasarlanmıştır.
Piyasadaki en çok yönlü, en düşük bakım gerektiren, en kullanılabilirlik ve en güvenilir Çelik Hedefleri tasarlıyoruz.
Hedeflerimiz, güvenli ve uzun ömürlüdür ve kurulum, nakliyesi de ÇOK KOLAYDIR. Sadece birbirine geçme parçalardan oluşur.
Çelik Hedefe ateş etmeye başladığınızda; Her başarılı isabet, yüksek bir halka ve görsel tepki üretir; Bu hedefler rekreasyon, rekabet ve eğitim için mükemmeldir.
Ayrıca Hedef eğlenceli olsa da, aynı zamanda taktik eğitimi için uygulamaları vardır. Popüler müşterilerinin birçoğu bu reaktif hedefleri kullanır çünkü yoğun rekabet, atıcıdaki stresi tetikleyerek kalp atış hızını artırır ve gerçek dünya yüksek risk durumlarını simüle eder. Polis Özel Harekât ekiplerimizi, Askeri Birliklerimizi veya çiftlikte, arazide arkadaşlarınızla birlikte bu hedefler eğitiminize ve eğlencenize mükemmel bir şekilde katkıda bulunuyor.

EĞİTİMDE VE HOBİ SEKTÖRÜ İÇİN ÇELİK HEDEF

Rekabet becerilerinizi, iyi atış alışkanlıklarını teşvik etmek ve doğru atışlar için kas hafızası oluşturmak amacıyla tasarlanmış Hayvan şeklindeki hedefler hem av öncesi antrenman hem de boş zamanlarınızı aileniz veya dostlarınız ile keyifli bir atış deneyimi kazanmak için Çelik Hedef tarafından siz silah severlere sunulmaktadır.

Örnek:
Hayvan şeklindeki hedef uygulama ve rekabetçi atış için en etkili eğitim araçlarından biridir. Kalp çevresinde 15cm çapında yuvarlak ve merkez kütle çemberi için reaktif sallanan plakaları olan bölgeleri içeren bir regülasyon gövde şekli içerir, bunlar daha doğru atış yapmayı teşvik eder. Atış yapmak için daha fazla zaman harcayabilir ve aşağı iniş için daha az zaman harcayabilirsiniz. Uygulaması iyi atış alışkanlıklarını güçlendirmeye yardımcı olur. Hedefte olan her atışta, hedef tepkisini görmek ve farklı “tinnn” sesi ile anında duyarsınız.
Ses ile Mermi, beyninizin yapabildiğiniz kas hareketleri ile olumlu geribildirim ödülü arasında bağlantı kurmasını sağlar.

Örnek:
Düello Ağaç Hedeflerimiz, aynı anda bir veya iki atıcı tarafından yönetilebilen heyecan verici, etkileşimli hedef sistemlerdir. Her bir çelik düello ağacı, bir taraftan bir dikey sapın etrafına doğru dönen 6 sallanan hedeften oluşur. Başka bir atıcıya karşı karşıya gelince, her bir kişi bir tarafa (dikey sapın solunda veya sağında) atar. Hedefler genellikle görsel referans için her iki tarafta farklı bir renk boyanır. Amaç, tarafınızı temizlemektir, böylece tüm kanatlar dikey sapın etrafında döndürülür. Maç, tüm Hedefler bir tarafta görüntülendiğinde veya her iki atıcının mühimmattan bittiğinde sona erer. Atış durduğunda, yanlarındaki en fazla Hedef ile atıcı kaybeder. Düello Ağacı eğlenceli hedefi olsa da, aynı zamanda taktik eğitimi için uygulamaları vardır. Popüler müşterilerinin birçoğu bu reaktif hedefleri kullanır çünkü yoğun rekabet, atıcıdaki stresi tetikleyerek kalp atış hızını artırır ve gerçek dünya yüksek risk durumlarını simüle eder. Polis Özel Harekât ekiplerimizi, Askeri Birliklerimizi veya çiftlikte arkadaşlarınızla birlikte bu hedefler eğitiminize ve eğlencenize mükemmel bir şekilde katkıda bulunuyor.

Örnek:
2’li Düello ağacı Hedef iki atıcı tarafından aynı anda silah çekme ve hedefe ani atış yapılarak kombinasyon ile isabetli atış ölçümü için kullanılır. ilk hedefi vuran atıcının hedefi ilk önce döner ve atıcı kazanır.
Düello Ağaç Hedeflerimiz, aynı anda bir veya iki atıcı tarafından yönetilebilen heyecan verici, etkileşimli hedef sistemlerdir. Her bir çelik düello ağacı, bir taraftan bir dikey sapın etrafına doğru dönen 2 sallanan hedeften oluşur. Başka bir atıcıya karşı karşıya gelince, her bir kişi bir tarafa (dikey sapın solunda veya sağında) atar. Hedefler genellikle görsel referans için her iki tarafta farklı bir renk boyanır. Amaç, tarafınızı temizlemektir. Maç, kendi hedeflerini ilk döndüren kazanır.
Düello Ağacı eğlenceli hedefi olsa da, aynı zamanda taktik eğitimi için uygulamaları vardır. Popüler müşterilerinin birçoğu bu reaktif hedefleri kullanır çünkü yoğun rekabet, atıcıdaki stresi tetikleyerek kalp atış hızını artırır ve gerçek dünya yüksek risk durumlarını simüle eder. Polis Özel Harekât ekiplerimizi, Askeri Birliklerimizi veya çiftlikte arkadaşlarınızla birlikte bu hedefler eğitiminize ve eğlencenize mükemmel bir şekilde katkıda bulunuyor.

TÜRKİYE İÇİN ÇELİK HEDEF

Ülkemizde belki son 7-8 yıldır taktiksel ve modifiye alanında, Av tüfeklerinde çok büyük gelişmeler olmakta, yani bir çok silah sever hobi amaçlı tüfek ve silah kullanmaktadır, hobi amaçlı yivsiz/şarjörlü tüfeklerin çoğalması bunun göstergesi olmak ile birlikte, hobi atışı yapmak isteyen Silah Sever dostlarınızın ve Ülkemizin en büyük eksiği ise ‘Hedef’tir, atışa giderken yanımızda kutu karton, bidon gibi basit ve işlemsiz şeyler bir noktadan sonra can sıkıcı olmaya başlamaktadır.
Para harcayarak Modifiye ettiğiniz tüfeklerimiz, Yelekler, Kamuflajlar, Atış için çantalarınızda bulunan ekipmanlar, Eldivenler, Bileklikler, Kulaklıklar, Balistik Gözlükler, Kamara ekipmanları. Mangal. Semaver çay. Uygun mekân ve bolca fişek. …..
En önemlisi: Boş teneke- Soda şişe – kağıt kutu mudur. ?
Sonrasında ise çevreye verilen onca zarar…
Mevcut Askeri Kurumlar ve Emniyet Birimleri; Silah eğitimlerini, Silah kullanma becerilerini, Atış taktiklerini ve tekniklerini hareketli hedefler üzerinde yapmalarını kesinlikle önemli görüyoruz.
Çelik Hedef ve Hedef Sistemlerine atış yapıldığında, hedefin çıkardığı GONG sesi çok tatmin edici olmakla birlikte, insan silueti bir hedeften çıkan vuruş GONG sesi ‘Hedefi Vurdun duygusu ile atıcıya muazzam heyecan hissi vermektedir.
Yine hareketli hedefleri vurmak oldukça zor olduğu için atıcı tekrar tekrar deneme yapmak durumunda kalmakta ve hedef bir anlamda atıcıyı hırs ile eğitmektedir.
Hedefin kullanılabilir alanı artmakta ve tekrar tekrar atış yapma hissi vermektedir. Zamanla çıkan ses ile hedef/silah çalışmalarında mekanik nişancılık anlamında, silah kullanıcı ciddi anlamında eğitmekte ve geliştirmektedir.
Bu hedef ile atıcı arasında psikolojik hazırlık oluyor ve bu hazırlık tüm Silahlı Kuvvetlerde kesinlikle olmalı düşüncesi ile çalışıyoruz ve işte bunu sağlayacak olan Çelik Hedefi biz yapıyoruz.
Şu aşamada bizim Sloganımız:
“Havaya/Suya Değil, Hedefe Atın.”
“Çelik Hedef’ler Sadece Eğlence Amaçlı Değil, Silahlarınızın Birer Ekipmanıdır. “

ÇELİK HEDEF NE KADAR DAYANIKLIDIR

‘‘???’’

             “Ölçümler, Joule Hesaplamaları, Güvenli Atış Mesafeleri”

  • 7mm Rem.Magnum(4367 joule) – 30.06(4182 joule) – 300Winchester Mag.(5692 joule), 338 lapua Mag.(6800 joule), 375H&H Mag.(6385 joule), .50BMG 12.7×99mm(18904 joule), 9mm(597 joule), 357SIG(720 joule), 45ACP+P(574-778 joule), 40S&W(714 joule), 7.62mmNato(3643 joule), 5.56 Nato(1988 joule);

TEST ATIŞLARI

  • Sako trg 42- 338 lapua magnum (6800 joule) 300 grain lapua scenar ile 100 metre: 20mm kalınlıkta çift katmanlı çelik plaka(Delinmiştir), 10mm Çelik Hedefimiz(1mm iz var).
  • 600 metre. 300 metre ve 100-75 metrelerden Çelik Hedef test atışları yapılmış, hedefimiz belirtilen metrelerden minimum zarar almıştır buna karşın, delinmeye veya kırılmaya karşı hedeflerimiz ÖMÜR BOYU kullanılır sloganınız vardır.
  • 10mm kalınlıktaki Çelik Hedeflerimize 600/1200 metreden 12.7x99mm(18904 joule) atışlarında dahi hedef delinmemiştir.
  • 70-100 metre (Askeri mühimmat) 308 lapua 7.62x51mm(3643 joule) Bora 12 10+atış ile; ‘Çan Hedef’i 10mm kalınlıkta hedefe yapılan atışta (nokta izi dışında) hasar dahi olmamıştır. 10mm kalınlıktaki Hedefimiz 7000 juole enerjiye dayanıklıdır.
  • 20° acı verildiği taktirde 8500 joule kadar direnç kazanabilmektedir.
  • Hedeflerin sadece boyası dökülür ve boyar boyar kullanırsınız. Sağlamlığı ve kalınlığı nedeniyle çıkardığı ‘GONG ve Tinnn’ sesi tüm silah kullanıcılarını mutlu ve tatmin etmektedir.

(Hedeflerimiz çift taraflı kullanılmadığından dolayı Hedefi çok uzun yıllar kullanabilirsiniz)

  • BİZİ TERCİH ETTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
  • DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN LÜTFEN İRTİBAT KURUN…..
Görüşme Başlat
1
Merhaba.
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim